پربازدیدترین مطالب وبلاگ

مراحل اخذ رتبه پیمانکاری

ابتدا تمامی آیین نامه‎ها‎ی مصوب معاونت راهبردی در اختیار متقاضیان اخذ رتبه پیمانکاری قرار می‎‎گیرد که متقاضی پس از مطالعه دقیق این آیین نامه‎ها‎ با توجه به شرایط شرکت اقدام به دریافت پایه و رشته مورد نظر می‎‎کند.
متقاضیان می‎‎توانند جهت اخذ رتبه، به سایت ساجات مراجعه کرد و مدارک مورد درخواست را تهیه نمایند. همچنین از طریق این سایت می‎‎توانند برای ثبت نام اقدام نمایند که در دو مرحله صورت می‎‎گیرد. در ابتدا متقاضی باید شناسه و گذر واژه اول را دریافت نماید و ثبت نام ابتدایی (ورود اطلاعات اولیه شرکت) را به اتمام برساند.
توضیحات بیشتر

در صورت انحلال شرکت تکلیف امور مالیاتی، درصد سهام ها  چه میشود؟

انحلال شرکت به دلایل مختلفی از جمله ورشکستگی، حکم دادگاه، انقضاء مدت فعالیت و ... صورت می‎گیرد که به تبع آن مدیران ملزم به رعایت برخی از قوانین از جمله تقسیم سهم الشرکه اعضا و سهامداران، پرداخت مالیاتهای شرکت میباشند. این امر با استناد به موادی از قانون مالیات صورت میگیرد که در زیر به آن میپردازیم.

توضیحات بیشتر

انواع شرکت و نحوه ثبت کردن آنها

·         شرکت چیست؟

شرکت عبارت است از یک انجمن یا بنگاه تجاری که متعلق به یک یا چند نفر شخصیت حقیقی یا حقوقی میباشد. در واقع شرکت قراردادی است که بر طبق آن اعضا یا شرکا متعهد میتوضیحات بیشتر

ثبت شرکتهای حقیقی

شرکت حقیقی چیست؟

«شخص حقیقی» در اصطلاح حقوق،ی به هر یک از افراد نوع بشر می‎گویند که در مقابل واژه «شخص حقوقی» قرار می گیرد که ممکن است شخص حقوقی بصورت یک شرکت تجاری یا یک نهاد غیر تجارتی و یا حقوق عمومی مانند دولت یا شخص حقوقی حقوق خصوصی باشد.

شرکت حقیقی توسط افرادی اداره می‎شود که از حقوق و مسئولیت‌های مشخصی در جامعه برخوردار هستند و در مقابل شرکت‎های حقوقی قرار می‎گیرند. شرکتهای حقوقی توسط شخص حقوقی به یک نهاد، موسسه، شرکت یا سازمان...

توضیحات بیشتر
ثبت شرکت فناوری اطلاعات

شرکت فناوری اطلاعات با مصوبه شماره /1901 شورای عالی اداری در تاریخ 82/4/24 شرکت سهامی طرح و توسعه شبکه‌های مخابراتی راه اندازی شد. در این شرکت، مجموعه سیستم‌های مخابراتی از جمله ایستگاه‌های زمینی ماهواره مخابراتی مرتبط با زیرساخت، مراکز مایکروویو بین شهری و بین‌الملل، شبکه اصلی فیبرنوری، مراکز سوئیچ راه دور (sc، pc) و بین‌الملل(ISC) که ظرفیت انتقال و راهیابی و ترافیک بین‌شهری و بین‌الملل مورد نیاز متقاضیان و اپراتورهای شبکه‌های مختلف اعم شرکتهای از دولتی و خصوصی را تامین‎ می‎‎‎کند. 

هــدف از تشکیــل شرکت...

توضیحات بیشتر
منظور از شرکت مختلط سهامی چیست و نحوه ثبت آن چگونه است؟

تعریف شرکت مختلط سهامی

شرکت مختلط سهامی عبارت از شرکتی است که بین یک عده شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن شکل میگیرد. شرکای سهامی کسانی هستند که سرمایه‌ آنها به صورت سهام یا قطعات سهام به صورت مساوی درآمده و مسئولیت هر از آنها براساس میزان سرمایه‌ای است که در شرکت دارند. شریک ضامن نیز کسی است که سرمایه‌ او به صورت سهام نیست و مسئول کلیه‌ بدهی هایی می‎باشد که ممکن است علاوه...

توضیحات بیشتر
مالیات‎ مستقیم برای تمامی شرکت‎ها

چه کسانی مشمول پرداخت مالیات نیستند؟

  • اداره شهرداری
  •  وزارتخانهها و ارگانهای دولتی
  •  اداراتی که بودجه آن
توضیحات بیشتر