تاکید رئیس سازمان ثبت اسناد، جهت برنامه ریزی دقیق برای اجرای تاکیدات رهبر معظم انقلاب در رابطه با توسعه ثبت رسمی

تاکید رئیس سازمان ثبت اسناد، جهت برنامه ریزی دقیق برای اجرای تاکیدات رهبر معظم انقلاب در رابطه با توسعه ثبت رسمی

به گفته دکتر تویسرکانی: بندهای 66 و 67 سیاست کلی برنامه ششم توسعه ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری، که برای 5 سال آینده نقشه راه کشور را مشخص نموده است، بر توسعه ثبت رسمی و استحکام قراردادهای مالکیت های معنوی تاکید کرده که باید با تدابیر مدیریتی مناسب و دقیق اجرایی شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک، دکتر تویسرکانی در مراسمی در رابطه با تودیع و معارفه مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان چهارمحال و بختیاری سخن می گفت با اعلام این مطلب اظهار داشت: خدمات مهم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به عنوان یک سازمان حاکمیتی، منافع ارزشمندی در زمینه های اقتصادی و اجتماعی برای کشور در پی داشته و در ایجاد نظم جامعه بسیار موثر است.

وی در ادامه سخن خود با اعلام فلسفه ایجاد حکومت و وضع قوانین جهت ایجاد نظم و عدالت در جامعه افزود: اگر امور حاکمیتی مورد کم توجهی قرار بگیرد خسارت جبران ناپذیری برای جامعه به دنبال دارد.

معاون رئیس قوه قضائیهدکتر تویسرکانی ضمن تاکید بر اهمیت فهم مشترک در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها گفت: مسئولین باید ساز و کاری را فراهم کنند که با هزینه کم تر و بهینه تر و با بکارگیری بهترمنابع موجود، در جهت نظم اداری حرکت شود، چرا که با حرکت انفعالی و بدون نقشه جامع و عملیاتی نمی توان به اهداف سازمانی دست یافت.

دکتر تویسرکانی ، ازبین بردن مشکلات و ایجاد سلامت اداری را لازمه آسیب شناسی دقیق مشکلات دانست و ضمن اشاره به این که در گذشته به سازمان ثبت اسناد  و املاک نگاهی سنتی وجود داشت، اعلام کرد: با تلاش همکاران ثبتی در سراسر کشور و استفاده از فنآوری های نوین و ارائه خدمات ثبتی به صورت الکترونیکی، این سازمان به سازمانی پیشرو در ارائه خدمات به مردم تبدیل شده است

وی با عنوان این که یکی از عوامل فساد اداری مراجعه مکرر مردم به ادارات می باشد گفت:  باید شرایطی را فراهم کنیم که با حذف بسیاری از مراجعات، زمینه این عوامل به حداقل برسد و با الکترونیکی کردن امور زمینه ارائه خدمات به صورت دقیق، سریع و شفاف را به مردم و متقاضیان ایجاد نمود.

دکتر تویسرکانی یک از ماموریت های مهم سازمان ثبت را جانمایی و سنددار کردن کلیه عرصه های کشور در سیستم کاداستر اعلام کرد گفت: متولیان حراست از اراضی و عرصه های ملی باید تمامی تلاش خود را در جهت سند دار کردن این اراضی و جلوگیری از تعدی به آنها به انجام برسانند.

معاون رئیس قوه قضاییه در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به نقش ادارات اجرای اسناد رسمی سازمان ثبت اسناد در کاهش پرونده های وارده به محاکم دادگستری اعلام کرد: در بخش ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری این سازمان نیز از آنجائی که بخش مهمی از اقتصاد کشور از این مجاری عبور می کند، با تحول در ارائه خدمات و بهره گیری از سامانه های الکترونیکی، گام های بزرگی جهت بهبود فضای کسب و کار برداشته شده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری اقای سلیمانی با تقدیر از اقدامات انجام شده در زمان مسئولیت دکتر تویسرکانی به عنوان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ارائه خدمات با استفاده از روش فنآوری های جدید و الکترونیکی شدن خدمات ثبتی در کشور اظهار داشت: امروز اکثر خدمات این سازمان به صورت الکترونیکی ارائه می شود و بسیاری از مشکلاتی که در گشته مردم با آنها مواجه بودند از بین رفته است.

 

live Chat
سفارش آنلاین